róg myśliwski sygnałowy VIKING 17
Kup teraz, zapłać później - 4 kroki
Na stronie PayPo sprawdż swoje dane i podaj pesel.
- Opis
- Zapytaj o produkt
- Recenzje
- UWAGA - Rogi wysyłane losowo, mogą się różnić odcieniami. Nie mamy możliwości wysłania rogu identycznego jak na zdjęciu.
- Ten róg sprawi, że poczujesz się jak największy wiking, ale możesz również zrobić porządną dekorację domu!
- Niejednorodny kształt i rozkład barwnych plam jest naturalnym efektem procesu produkcyjnego. W przypadku produktów ręcznie barwionych nie istnieją dwa identyczne egzemplarze, co jest świadomym działaniem producenta. Kupujesz coś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju. Nie ma realnej możliwości wymiany na egzemplarz identyczny z tym, który jest przedstawiony na zdjęciu
- Każdy róg jest dokładnie oczyszczony, pomalowany lakierem higienicznym i gładko polerowany.
- Róg ręcznie rzeżbiony
- Są to rogi zwierząt dostarczane przez legalne gospodarstwa hodowlane, ich przechowywanie i sprzedaż jest zatem całkowicie legalna.
- Wymiary: wysokość około 38-45 cm
-
Rogi myśliwskie
– sygnałowe towarzyszyły człowiekowi od czasów prehistorycznych. Związane było to z pierwszymi polowaniami zbiorowymi ludzi którzy w celu porozumiewania się stosowali nawoływania i używali prostych gwizdków z kości. Z biegiem czasu usprawniono sposoby polowania i zaistniała potrzeba porozumiewania się na coraz to dalsze odległości. Już w starożytności odkryto możliwości budowy instrumentów z surowców naturalnych – rogów zwierzęcych pustorożców (bawołu, barana, wołu), kości słoniowej (tzw. olifanty), drewna, a w czasach późniejszych z metalu. W pierwotnej formie róg służył celom wojennym, myśliwskim i pasterskim. W Europie róg rozpowszechnił się w epoce wędrówki ludów jako instrument bez ustnika, posiadający rurę o lekko wygiętym lub półksiężycowatym a niekiedy nawet okrągłym kształcie.