KORA: PING PONG (2LP)

KORA: PING PONG (2LP)
KORA: PING PONG (2LP)
KORA: PING PONG (2LP)
KORA: PING PONG (2LP)
Wykonawca: Maanam, Kora
Muzyka: Rock, Nowa Fala
129,99 zł
/ szt.
Dodaj do przechowalni
PayPo - kup teraz, zapłać za 30 dniOdroczone płatności. Kup teraz, zapłać za 30 dni, jeżeli nie zwrócisz. Więcej informacji

Kup teraz, zapłać później - 4 kroki

Przy wyborze formy płatności, wybierz PayPoPayPo - kup teraz, zapłać za 30 dni
PayPo opłaci twój rachunek w sklepie.
Na stronie PayPo sprawdż swoje dane i podaj pesel.
Po otrzymaniu zakupów decydujesz co ci pasuje, a co nie. Możesz zwrócić część albo całość zamówienia - wtedy zmniejszy się też kwota do zapłaty PayPo.
W ciągu 30 dni od zakupu płacisz PayPo za swoje zakupy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chcesz, rozkładasz swoją płatność na raty.
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 200,00 zł
KORA: PING PONG (2LP)
KORA: PING PONG (2LP)
Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

W 2006 roku Kora podjęła bardzo odważna decyzję: rozstała się ze swoim kompozytorem, byłym mężem i liderem zespołu Maanam - Markiem Jackowskim. Maanam w 1980 roku rozpoczął erę nowego rocka i stworzył soundtrack do solidarnościowej rewolucji. Przez 30 lat Kora i Maanam wymawiało się jak kiedyś: Partia i Lenin. I ten świetny wygodny układ Kora zostawiła.
Był to skok na głęboka wodę. Przez pięć lata Kora szukała muzyków, producentów, eksperymentowała i czasami błądziła. Od roku skład muzyków ustabilizował się. Znalazł się też świetny kompozytor i gitarzysta: Mateusz Waszka Waszkiewicz .
On jest autorem prawie wszystkim utworów na płycie PING PONG. Krzysztof Amik Skrzyński - solowy gitarzysta Kory to artysta, którego indywidualny energetyczny akordowy styl grania na tym instrumencie jest syntezą Hendrixa, Page'a i przede wszystkim Jacka White'a. W czasie koncertów fani proszą go by jego solówki trwały jak najdłużej. Jeżeli Waszka i Amik to nowy narybek na polskiej scenie rockowej, to Marcin Ciempiel i Artur Hajdasz to weterani polskiej nowej fali. Ciempiel, którego Kora sprowadziła z Kalifornii grał już w Oddziale Zamkniętym, Maanamie, Aptece i Wilkach. Hajdalon, syn perkusisty legendarnych Breakoutów walił w bębny w Pudelsach, Homo Twiście, Aptece i Made In Poland.
I wreszcie piąty instrument - Kora. Na tej płycie jak na żadnej poprzedniej Kora doszła do perfekcji w wyrażaniu złożonych emocji dorosłej, świadomej siebie i refleksyjne nachylonej nad kondycją świata, kobiety. Głos Kory jest zarazem świeży i dojrzały. Dziewczęcy i głęboki.
Większość tekstów na płycie tak jak to się działo w wypadku kilkunastu albumów Maanamu napisała Kora. Jednym z wyjątków jest tytułowy Ping Pong. To tekst, który Kora wyłuskała z poematu przemyskiego poety Józefa Kurylaka Bicie mojego serca.
Ping Pong to tajemnicza piosenka, zaśpiewana z punkową brawurą, opowiadająca o odwiecznej walca dobra i zła: szatana, którego obciążamy swoimi winami i anioła, któremu nie chcemy przypisać swoich zasług. W tekście pojawia się niczym deus ex machina pytanie: skąd to dziecko, skąd. Akurat my wiemy skąd, ale zostawiamy słuchaczom przestrzeń do domysłów.
Spójrz prosto w oczy chwili to zbudowana przez Korę z Napowietrznych zdań malarza i poety Ryszarda Grzyba piosenka o bardzo zabawnym tekście. Strefa ciszy to już tekst samej Kory. Poetycki manifest i głębokiej ekologii. Subiektywna wizja przyrody zmęczonej destrukcyjną obecnością człowieka w jej sferze. Nigdy nie zamknę drzwi przed tobą, Jedno słowo wszystko zmienia, Jak narkotyk i Radiowa fala to utwory z których Kora jest najbardziej znana: rockowe erotyki, wyznania miłości dojrzałej, pełnej wyrozumiałości i ciepła kobiety wobec tego drugiego: partnera, męża, kochanka.
Przepis na szczęście to piękna ballada, w której słychać reminiscencje z pobytu kory w Brazylii, w stanie Bahia, gdzie co wieczór Kora oglądała jak dla ochłody pławiono konie w rzece wpadającej do gorącego Oceanu.
Żmija - prześmiewcza piosenka o codziennych rytuałach miejskiego biznesmena biorącego udział w codziennej gonitwie szczurów a raczej żmij. I na koniec Nie jestem biała i nie jestem czarna- piosenka autotematyczna, rozliczanie się Kory z własną niejednoznaczna, płynną i zmienną niczym rtęć tożsamością.

Ping Pong jest albumem bardzo bogatym brzmieniowo: gitarowym pojedynkiem Amika i Waszki,za którym pulsuje mistrzowska sekcja rytmiczna. Kora jest w swojej najlepszej formie w życia. Płyta ta może śmiało stanąć na półce obok Nocnego patrolu i Róży. Tym bardziej że wyprodukował ją w swoim studio sam mistrz Rafał Paczkowski. Zdjęcia to albumu zrobił Andrzej Tyszko, collage - Kamil Sipowicz a wszystko zlozyłł w graficzną całość Mateusz Jackowski.

1.Ping Pong
2.Strefa Ciszy
3.Przepis Na Szczęście
4.Radiowa Fala
5.Nie Jestem Biała I Nie Jestem Czarna
6.Spójrz W Oczy Chwili
7.Nigdy Nie Zamknę Przed Tobą
8.Czarna Żmija
9.Jak Narkotyk
10.Jedno Słowo Wszystko Zmienia

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Producent
Kod produktu
VNL-1073
Asortyment
Muzyka
Nośnik
Płyta winylowa
,
Płyta analogowa
Data wydania
2011
,
Reedycja 2017
Ilość sztuk
2
Format (winyle)
2LP podwójny longplay
pixel